Po - Pia: 9:00 - 17:00
So: 9:00 - 12:00

O nás

 

Sme malá včelárska rodinná firma so sídlom v Liptovskom Hrádku. Keďže včelárstvo je súčasťou nášho každodenného života, hlavnou našou činnosťou je chov včiel, produkcia medu a včelích produktov.

Med je možné zakúpiť u nás, v kamennej predajni „u Mačičkov“ v Liptovskom Hrádku.

 

Včelárske potreby APIGOLD vznikli v roku 2002, po myšlienke vytvoriť včelárom na Liptove obchod, v ktorom by si našli všetko potrebné, a tým doniesť do tohto kraja to čo tu chýbalo. Taktiež podeliť sa s vlastnými skúsenosťami a vymeniť si poznatky s ostatnými včelármi, poradiť začínajúcim a tak aj naďalej pokračovať v rodinnej včelárskej a stolárskej tradícii, ktorá sa podáva v rodine už niekoľko generácií.

Po vybudovaní a zväčšení obchodných priestorov sa výrazne rozšíril sortiment včelárskych potrieb a doplnkového sortimentu, ktorý sa neustále dopĺňa podľa požiadaviek zákazníkov, k čomu sa pridružila vlastná výroba úľov, rojníc, kŕmidiel, oplodniačikov, rámikových prírezov a ostatného dreveného sortimentu pre včelárov. 

 

Celoročne sa robí výkup vosku a výmena medzistienok za vosk, voštiny, odviečkovance, predovšetkým v kamennej predajni, alebo na požiadanie vopred, aj na včelárskych podujatiach.

Okrajovo sa na objednávku šijú odevy pre včelárov, zväčša kvôli netradičným požiadavkám jednotlivcov.

Na včelárstvo nadväzuje aj výroba ručne vyrábaných sviečok zo včelieho vosku, ktoré sa momentálne vyrábajú už len príležitostne alebo na objednávku. 

 

Neustále pracujeme na tvorbe nových knižných publikácií v oblasti včelárstva a včelích produktov, o ktorých vás budeme informovať v "Novinkách" po ich vydaní.

 

V súčasnej dobe je hlavnou prioritou firmy podpora domáceho trhu, najmä Slovenských výrobcov a výrobcov z blízkych susedných krajín, nie však mimo EÚ.