O nás

Firma vznikla v roku 1989 pod názvom APICENTRUM. Majiteľom bol Ing. Michal Mačička CSc. st. a syn Michal Mačička ml.

Hlavnou činnosťou bol výkup medu na Slovensku pre zahraničných klientov. Taktiež sa firma zaoberala stolárskou činnosťou, výroba úľov a rámikov, predajom včelárskych potrieb a vydavateľskou činnosťou - knihy a publikácie pre včelárov.

V roku 2002 rodinná firma prešla úplnou rekonštrukciou - zmenou majiteľa na Michal Mačička ml. a zmenou názvu na APIGOLD. 

Hlavnou činnosťou sa stala výroba sviečok a obchodná činnosť so včelárskymi potrebami - VO a MO. Nezabudlo sa ani na výrobu včelárskych potrieb a zariadení, stolársku činnosť či vydavateľskú činnosť. 

Firma stále prechádza modernizáciou. Po vybudovaní a zväčšení priestorov, sa rozšíril sortimen podľa požiadaviek klientov.

Výroba úľov sa opäť stala hlavným výrobným procesom, ako aj rámikových prírezov a ostatného dreveného sortimentu, vyrábajú sa aj úle na zákazku podľa požiadaviek zákazníka a okrajovou výrobou je výroba včelárskych odevov na zákazku.

Celoročne sa robí výmena vosku a voštín za medzistienky, ako aj výkup vosku. 

V dnešnej dobe hlavnou prioritou firmy je podpora domáceho trhu Slovenských výrobcov a  výrobcov zo susedných krajín, nie však mimo EÚ.